2019: 33rd Annual All British Field Meet & Autojumble. Judging results

Class Awards Car/Bike Name Town
Aston Martin 1st 2003 Aston Martin DB7 Edwin Qualls Largo
Class Awards Car/Bike Name Town
Austin-Healey 100 1st 1954 Austin Healey 100 Robert Vollmer Tampa
Class Awards Car/Bike Name Town
Austin-Healey 100-6 1st 1958 Austin Healey 100-6 Dick   Casey St. Petersburg
Class Awards Car/Bike Name Town
Austin-Healey 3000 MK I 1st 1961 Austin Healey 3000 MKI Karl & Gwynne Ebert Alva
2nd 1960 Austin Healey 3000 MK I Warren Maxon Palm Harbor
Class Awards Car/Bike Name Town
Austin-Healey 3000 MK II Tri Carb 1st 1962 Austin-Healey 3000 MK II Ed Swartz Tampa
2nd 1962 Austin Healey 3000 MKII Clete Gardenhour St. Petersburg
Class Awards Car/Bike Name Town
Austin-Healey BJ-7 & BJ-8 1st 1964 BJ8 Dennis Rausch Oldsmar
2nd 1965 Austin Healey BJ8 Barbara Livingstone Seminole
Class Awards Car/Bike Name Town
Austin-Healey Sprite (Bugeye) 1st 1961 Austin Healey Sprite Patrick Kelly Sarasota
2nd 1960 Austin Healey  Sprite John Plankey Largo
Class Awards Car/Bike Name Town
A H Square Body & MG Midget 1st 1962 Austin Healey Sprite Richard Tew Palm Harbor
2nd 1973 MG Midget David Pead Tampa
Class Awards Car/Bike Name Town
Jaguar XK 120, 140, 150 1st 1953 Jaguar XK120 Richard Martorell Temple Terrace
Class Awards Car/Bike Name Town
Jaguar E Type Series 1 1st 1964 Jaguar XKE Paul Tsikuris Lakeland
2nd 1962 Jaguar XKE OTS Aldis Lemisis PUNTA GORDA
Class Awards Car/Bike Name Town
Jaguar E Type Series 2 & 3 1st 1969 Jaguar XKE John Lucas Seminole
2nd 1971 Jaguar XKE Eric Stammer Sarasota
Class Awards Car/Bike Name Town
Jaguar Sports XJS 1st 1994 Jaguar XJS Doug Folker Clearwater
2nd 1995 Jaguar XJS Tony Milnthorpe Largo
3rd 1994 Jaguar XJS Glenn Lenhard St.Petersburg
Class Awards Car/Bike Name Town
Jaguar Sports XK8 and later 1st 2016 Jaguar F-Type Gary Thomas Deland
2nd 2006 Jaguar XK8 Bruce Skaggs Sarasota
3rd 2016 Jaguar F-Type Alan Douglass Safety Harbor
Class Awards Car/Bike Name Town
Jaguar Saloons Up to  Series 3 1st 1965 Jaguar MK2 Glenn Storr Clearwater
2nd 1975 Jaguar XJ6 John Shedd Tampa
Class Awards Car/Bike Name Town
Jaguar Saloons 1988 and later 1st 2000 Jaguar S Jeff Hahn St. Petersburg
2nd 2001 Jaguar XJR Terry Sparks Safety Harbor
Class Awards Car/Bike Name Town
Lotus Elan, Europa, Super Seven 1st 1963 Lotus Super Seven Cosworth Jack Tripp Rockledge
Class Awards Car/Bike Name Town
Lotus All Others 1st 1983  Lotus Turbo Esprit Bob Moore Lutz
2nd 2010 Lotus Evora Thomas Crowder Oldsmar
3rd 1989 Lotus Esprit Tom Mieczkowski St. Petersburg
Class Awards Car/Bike Name Town
M.G. T-Series 1st 1954 MG TF Suzy Maxon Palm Harbor
2nd 1955 MG TF 1500 David MacNamee Clearwater
3rd 1951 MG TD Bill Jackett Weeki Wachee
Class Awards Car/Bike Name Town
M.G. – MGA 1st 1962 MGA Bruce & Roberta Rauch St. Petersburg
Class Awards Car/Bike Name Town
M.G. – MGB & MGC 1st 1965  MGB Ted Badger St. Petersburg
2nd 1971 MGB Mike Ruckman Tampa
3rd 1967 MGB Tony Bernabei Clearwater
Class Awards Car/Bike Name Town
M.G. – MGB (Rubber Bumper) 1st 1979 MGB Barry Humphrey Land O Lakes
2nd 1980  MGB Ronald   Edwards
3rd 1980 MGB Barrie Carson Clearwater
Class Awards Car/Bike Name Town
M.G. – MGB-GT & MGC-GT 1st 1971 MG GT Chris Kasten St. Petersburg
Class Awards Car/Bike Name Town
Morgan 1st 1967 Morgan Plus 4 Larry Erd Lake Wales
2nd 1964 Morgan  4/4 Les & Joan Neumann 0
3rd 1934 Morgan Super Sports Three Wheel Mark Braunstein Sanford
Class Awards Car/Bike Name Town
Morris/Wolsley 1st 1959 Morris  Minor 1000 Saloon Mike Ruckman Tampa
Class Awards Car/Bike Name Town
Land Rover 1st 1966 Land Rover Series 2A Neal Dion Spring Hill
Class Awards Car/Bike Name Town
Sunbeam 1st 1967 Sunbeam Tiger Nick Kintner Lakeland
2nd 1953 Sunbeam Alpine Leonard McCue St. Petersburg
Class Awards Car/Bike Name Town
Triumph – TR2 & TR3 1st 1962 Triumph TR3 Erin Grebenev Seminole
2nd 1958 Triumph TR3 John Lucas Seminole
Class Awards Car/Bike Name Town
Triumph – TR4 & TR250 1st 1964 Triumph TR4 Joe Renda Spring Hill
Class Awards Car/Bike Name Town
Triumph – TR6 1969-1973 1st 1969 Triumph TR6 Kelley Bare Lakeland
2nd 1972 Triumph TR6 Thomas Cassese Palm Harbor
Class Awards Car/Bike Name Town
Triumph – TR6 1974 & later 1st 1974 Triumph TR^ Fred Brauden New Smyrna Beach
2nd 1974 Triumph TR6 Jim Kimbrell Clearwater
3rd 1976 Triumph TR6 John Nick Seminole
Class Awards Car/Bike Name Town
Triumph TR7 & TR8 1st 1981 Triumph TR8 Eric Levitt Gulfport
2nd 1980 Triumph TR7 Jack Russell Clearwater
3rd 1980 Triumph TR8 Robert Berg Tarpon Springs
Class Awards Car/Bike Name Town
Triumph Spitfire & GT6 1st 1979 Triumph Spitfire Rick Cannon St. Petersburg
2nd 1980 Triumph Spitfire Bob Kimall Tarpon Springs
3rd 1974 Triumph Spitfire Doug McArthur St. Petersburg
Class Awards Car/Bike Name Town
Minis  – Slide & Roll Up Window 1st 1967 Austin Cooper S Glen  Roberts Spring Hill
2nd 1972  Mini 1275 GT Bill & Mary Newman Matlacha Isles
Class Awards Car/Bike Name Town
Mini New Generation 1st 2014 Mini Clubman S Alicen & Ryan Lynch Palm Harbor
Class Awards Car/Bike Name Town
Rolls Royce & Bentley-Thru 1965 1st 1951  Bentley MK5 Boat tail Cabriolet Don Nelson Trinity
Class Awards Car/Bike Name Town
Rolls Royce & Bentley – 1966 & later 1st 1989  Bentley Mulsanne Robin Cook St. Petersburg
Class Awards Car/Bike Name Town
All British Open – (Sports) – Thru 1960 1st 1932 Austin 7 Boattail Bob & Ruth Ann Faria Englewood
Class Awards Car/Bike Name Town
All British Open – (Sports) – 1961 & later 1st 1963 Triumph Sports 6 Kevin Bowen & Amie Reutimann Spring Hill
2nd 1974 Jensen Healey Thomas Guinand Indian Rocks Beach
Class Awards Car/Bike Name Town
All British Open – (Saloon) – Thru 1960 1st 1937  Wolseley Series II, 12/48 Herman Everet Melbourne
Class Awards Car/Bike Name Town
All British Open – (Saloon)-1961 & later 1st 1966  Riley/Kestrel Saloon Kenneth White The Villages
Class Awards Car/Bike Name Town
British Modified 1st 1963 Trumph TR4 Ron Miller Dade City
2nd 1979 MG B Ron Miller Dade City
Class Awards Car/Bike Name Town
Race Prepared Cars (All Makes) 1st 1938  Wolsley Special Chip Wright New Port Richey
Class Awards Car/Bike Name Town
British Bikes thru 1975 1st 1930 BSA 650 Sloper Jack Wells Lake City
2nd 1973 Norton Commando Steve Loveridge Odessa
Class Awards Car/Bike Name Town
British Bikes 1976 and later 1st 1976 Triumph Bonneville Steve Loveridge Odessa